test
20.1 C
Lubartów
piątek, 21 czerwca, 2024

1. Grand Prix Polski za nami

W miniony weekend odbyły się 1. Grand Prix Polski w kategoriach Młodzików i Seniorów. W Olkuszu z uwagi na wysokie miejsce w rankingu Młodzików w Polsce z limitem do turnieju wystartował Jakub GOZDAL, który w obecnym sezonie reprezentuje barwy MKS Lewart AGS Lubartów. Na zawodach towarzyszył mu trener Jakub SAGAN.

Do Gliwic wybrała się z kolei Aleksandra ZGIERSKA, by walczyć z Seniorkami przy niosącym dopingu taty Andrzeja ZGIERSKIEGO, który wcielił się również w rolę trenera. Ola tanio skóry nie sprzedała, o czym świadczyć może pięknie rozpoczęty set z przyszłą zwyciężczynią turnieju nr1 Katarzyną Węgrzyn wygrany 11:8. Później doświadczenie wzięło jednak górę i po walce mecz zakończył się stanem 1:3 dla rywalki. Grupa nie była dość przyjazna, mocne zawodniczki pomimo walki po 1:3 i 2:3 wygrywają z dzielnie walczącą w turnieju Aleksandrą. W walce o końcowe miejsce zmierzyła się z zawodniczką Pauliną Korzeniowską, zwyciężając pewnie wynikiem 3:1 i tym samym zajęła 33m.

Wróćmy do Jakuba, który w grupie wygrywa 3:2 z nr9 turnieju Wojciechem Flaumenhaftem, jednak nie wystarcza to  i musi ponownie zawalczyć o wejście do turnieju głównego. W pięknym stylu wygrywa kolejny pojedynek i melduje się w 32. turniejowej. O wejście do najlepszej szesnastki przegrywa z zawodnikiem z Rzeszowa i w kolejnym pojedynku o końcowe miejsce również ulega z Antonim Szarmachem ostatecznie zajmując 25m.

Aleksandra nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę ponownie zagra w Grand Prix Polski, tym razem w swojej kategorii Juniorek. Na Żaków awans wywalczyli Hania SAGAN oraz Filip POLAK, którzy powalczą o jak najwyższą lokatę w turnieju.

Trzymamy kciuki i życzymy POWODZENIA:)!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com