test
14.6 C
Lubartów
czwartek, 20 czerwca, 2024

2LK Lewart 8:2 Żaczek

We wtorkowy wieczór gościliśmy na Baraku zaprzyjaźnioną drużynę UKS Żaczek Fajsławice pod przewodnictwem Tadeusza Bochniarza w ramach rozgrywek 2.Ligi Kobiet. Żaczek wystąpił w składzie Katarzyna Wasil, Klaudia Zając, Alicja Bochniarz oraz Klara Madeja. Lewart reprezentowały Karolina WÓJTOWICZ, Magdalena LIPSKA, Hanna SAGAN, Aleksandra KARCZMARZ. Obie drużyny dały dzisiaj możliwość rozegrania pojedynków ligowych swym młodszym koleżankom, widać było dużo satysfakcji z racji reprezentowania barw klubowych.

Mecz dla Lewartu zaczął się doskonale. Karolina, Hania, Magda i Ola wygrały pewnie swoje pojedynki. Pierwsze zacięte setowo spotkanie miało miejsce w grach deblowych. Karolina z Magdaleną rozegrały pięciosetowy pojedynek przeciwko Alicji i Katarzynie, który ostatecznie przechyliły na swoją korzyść. Na drugim stole początek dosyć pewny, jednak rozluźnienie Hanny i Aleksandry dały się we znaki w trzecim secie, który bezwzględnie wykorzystały Klaudia z Klarą. Był to jednak jedyny wygrany set przez rywalki, równocześnie przynoszący szósty punkt dla Lewartu i zwycięstwo przed drugą turą gier singlowych. Wynik 6:0 dla Lewartu.

Po zmianie przeciwniczek Karolina WÓJTOWICZ wygrywa ponownie w trzech setach, tym razem z Klaudią Zając, a Hanna SAGAN zwycięża w takim samym stosunku z Klarą Madeją. Ostatnie pojedynki padły łupem zawodniczek przyjezdnych. Magdalena LIPSKA w czterech setach ulega Katarzynie Wasil, w takim samym stosunku setów przegrywa także Aleksandra KARCZMARZ z Alicją Bochniarz. Wynik końcowy 8:2 dla MKS Lewart AGS Lubartów.

Dziękujemy za gorący doping oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu meczu rewanżowego 2.Ligi Kobiet. Bezpośrednio bowiem po spotkaniu zaczęli przygotowywać się nasi drugoligowcy sparując z zaprzyjaźnionymi zawodnikami. Już niebawem pierwszy mecz na szczycie tj. pojedynek MKS Lewart I AGS Lubartów vs AZS Politechnika Lubelska. Przypomnijmy pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli i zakończył się wynikiem 8:2 dla gospodarzy z Lublina. Nasi drugoligowcy jednak nie przejmują się tym wynikiem, gdyż są bardzo silni na własnym parkiecie, dając pokaz siły w ubiegłorocznych rozgrywkach wynikiem 10:0! właśnie z drużyną Politechniki Lubelskiej. Dużym czynnikiem w obu spotkaniach był z pewnością układ par pomiędzy zawodnikami, gdyż część zawodników zna się jak „łyse konie” z uwagi iż w drużynie gości aktualnie grają wychowankowie Lewartu Łukasz Drzewiecki i Bartosz Kowalczyk:)

Jedno jest pewne, sportowo będzie to najbardziej wyczekiwany rewanż w obecnych rozgrywkach na Lubelszczyźnie, który wyłonić może na kolejkę przed zakończeniem zwycięzcę 2.Ligi Mężczyzn. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych kibiców w najbliższą niedzielę 17.03 godz. 11:00 do Pawilonu Sportowego MKS Lewart AGS Lubartów przy ul. Krzywe Koło 34a.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com