15,1 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

2LM Heksa 2:8 Lewart

W wyjazdowej 3.kolejce rundy rewanżowej 2.Ligi Mężczyzn z drużyną Heksa Niedrzwica Duża obie drużyny wystawiły swoich najmocniejszych w tym roku zawodników. Gospodarze wystąpili w składzie Maciej Bielecki, Antoni Kowalczyk, Tomasz Słomka oraz Paweł Barnaś. Lewart reprezentowali Aleksandra ZGIERSKA, Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ i Jakub SAGAN.

Bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie nasza pierwsza para. Doskonale grająca w ostatnim czasie nasza juniorka Aleksandra ZGIERSKA stanęła naprzeciwko Macieja Bieleckiego, na drugim stole zmierzyli się Mateusz JUREWICZ z Pawłem Barnasiem. Ola wytrzymała trudy spotkania oraz zwyżkującą formę młodego zawodnika Heksy i po zaciętym pięciosetowym pojedynku zdobyła pierwszy punkt dla Lewartu. Mateusz mimo przegranego pierwszego seta obudził się i trzy kolejne sety padły jego łupem. Najciekawszy pojedynek i zarazem najbardziej widowiskowy miał miejsce za sprawą dwóch liderów drużyn Jakuba SAGANA i Tomasza Słomki. Zawodnicy zaserwowali nam wspaniałe widowisko, długimi i stojącymi na wysokim poziomie wymianami. Jakub mimo doskonałej formy Tomasza był w tym spotkaniu klasą samą dla siebie. Potwierdził tym samym, że tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa Seniorów nie był dziełem przypadku. Po długich trzech setach i zwycięstwie także Norberta pierwsza tura gier singlowych 0:4 dla Lewartu.

Deble ze zmiennym szczęściem, Mateusz z Norbertem wygrywają 3:1 z Antonim i Pawłem, natomiast drugi nasz debel Jakub i Aleksandra tym razem musieli uznać wyższość Tomka i Macieja. Stan pojedynku 1:5 i przed drugą odsłoną gier singlowych mamy przynajmniej remis. Norbert JÓŹWIAK po ciężkich bojach wygrywa 3:2 z Maciejem Bieleckim, więc po wznowieniu gier pojedynczych mamy już zwycięstwo. Bezbłędny Jakub szybko rozprawia się z Pawłem Barnasiem. Ostatnie gry i rewanż Mateusza JUREWICZA z Tomaszem Słomką, tym razem Mateusz dowozi zwycięstwo. W ostatnim pojedynku Aleksandra mimo starań ulega 1:3 Antoniemu, który podniósł się w pięknym stylu po wcześniejszej porażce.

Wysokim zwycięstwem 2:8 wyjeżdżamy, by przygotowywać się na własnym terenie do dwóch najważniejszych już pojedynków w ramach rozgrywek 2.Ligi Mężczyzn. Za tydzień w Lewarcie mecz na szczycie MKS Lewart AGS Lubartów vs KU AZS Politechnika Lubelska. Zapraszamy już dzisiaj na ten emocjonujący pojedynek i zachęcamy do udziału z gorącym dopingiem dla Lewarciaków:)!