test
18.5 C
Lubartów
sobota, 22 czerwca, 2024

GPP w Świdwinie i Krakowie

W sobotę do oddalonego Świdwina wybrała się nasza dwójka Hanna SAGAN oraz Filip POLAK, by zmierzyć się w Grand Prix Polski Żaków, z kolei do Krakowa na Grand Prix Polski Juniorów pojechała Aleksandra ZGIERSKA. Z limitami w swoich kategoriach udali się na dzisiejsze zawody Hanna i Aleksandra.

Najlepiej w fazie grupowej spisała się Aleksandra ZGIERSKA, która awansowała do turnieju głównego z drugiego miejsca, wygrywając z zawodniczką MLUKS Orlik Kcynia Wiktorią Kowalską oraz nieznacznie przegrywając dwa pojedynki po 2:3 z zawodniczką KS AZS Wrocław Paulą Krysińską i zawodniczką Bogorii Grodzisk Mazowiecki Mileną Mirecką. W turnieju głównym w walce o ścisłą szesnastkę, Ola przegrywa po walce z Weroniką Indeką z MKS Czechowice-Dziedzice. Ostatecznie w końcowym rozrachunku Aleksandra również ulega na przewagi z Oliwią Wątor z Politechniki Rzeszów zajmując tym samym wysokie miejsce w przedziale 25-32. a także utrzymując wysokie miejsce w rankingu krajowym.

Bardzo dobrze spisała się również nasza Hania, która mimo przegranych pojedynków w fazie grupowej awansowała do turnieju głównego, z uwagi na wysokie miejsce w rankingu krajowym. Tam zmierzyła się z Emilią Goral z Kłos Wola Skromowska, mimo dobrego startu i prowadzenia przegrywa ten pojedynek 1:3. Ostatni mecz rozegrała z zawodniczką Politechniki Rzeszów Wiktorią Porębą, niestety ulega i tym razem zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 25-32 i podobnie jak Ola utrzymuje miejsce w klasyfikacji krajowej.

Dużo pozytywnej energii na sali pozostawił walczący ze starszymi przeciwnikami Filip POLAK. W fazie grupowej zajął trzecią lokatę, trafiając do turnieju pocieszenia. O końcowe miejsce zmierzył się z Michałem Szymańskim z KS Mysław Mysłowice pewnie wygrywając 3:0 i zajmując finalnie miejsce w przedziale 49-52.

Cieszy nas taka motywacja wśród naszych czołowych zawodników, którzy mimo dalszych wyjazdów dali z siebie naprawdę wszystko. Gratulujemy:)!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com