9,7 C
Lubartów
piątek, 26 kwietnia, 2024

Historyczny sukces na II WTK kadetów w Kocudzy

Pięć pierwszych miejsc przypadło tenisistom Lewartu w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategorii kadetów  rozegranym 08.11.2014 w Kocudzy. Na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Drzewiecki, który pokonał w finale swojego klubowego kolegę Marcina Jaszczuka 3:1.  Trzy kolejne miejsca zajęli również zawodnicy Lewartu: Błażej Warpas, Kamil  Hamziuk i Bartosz Kowalczyk. Na długo jednak w  pamięci pozostanie pojedynek pomiędzy Łukaszem Drzewieckim a Jakubem Zguczyńskim z SMS Włodawa. W decydującym piątym secie Łukasz przegrywał 5:10 i to tylko jednej piłeczki brakowało by lepszy okazał się zawodnik z Włodawy. Prawdziwą wolą walki i opanowaniem wykazał się nasz zawodnik, który mozolnie odrabiał straty, by doprowadzić w efekcie do stanu 13:13, a następnie zadać dwa celne trafienia i zakończyć cały pojedynek 3:2. Na uwagę zasługuje fakt, że grało mu się bardzo ciężko, gdyż miał przeciwko sobie nie tylko dobrze grającego  zawodnika ,ale sporą części publiczności: opiekunów i trenerów z innych klubów.  W turnieju wzięło udział 50 chłopców co jeszcze bardziej podkreśla wagę osiągniętego sukcesu. Miłą niespodziankę sprawił występujący po raz pierwszy w  kategorii skrzatów, najmłodszy zawodnik Lewartu a zarazem brat Łukasza- Kuba Drzewiecki,  który odniósł dwa zwycięstwa i uplasował się ostatecznie na 7 miejscu. Łukasz i Marcin  zakwalifikowali się na II Grand Prix Polski kadetów w Drzonkowie(5-7.12.2014). Wysoka forma i miejsca pozostałych zawodników sprawiły, że Zarząd klubu i trener rozważą wyjazd niezakwalifikowanych zawodników na turniej eliminacyjny poprzedzający II Grand Prix Polski.