test
18.6 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Jakub Sagan zwycięzcą WTK Seniorów, Ola Zgierska złoto w kadetkach . Wielkie emocje do samego końca.

60 zawodników z Lubelszczyzny w tym ośmioro zawodników z Lewartu wzięło udział w pierwszym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbył się w Niedźwiadzie. Rewelacyjną formę pokazał Jakub Sagan, pokonał on w finale zawodnika superligi Trefl Zamość Marcina Litwiniuka. Tym samym Jakub zagra w Ogólnopolskim turnieju głównym. Wcześniej w meczu ćwierćfinałowym kolejny z naszych Norbert Jóźwiak uległ Marcinowi dopiero w piątym secie. Do ósemki weszli jeszcze Bartek Kowalczyk i Konrad Kudło, który w klubowym pojedynku pokonał Łukasza Drzewieckiego. Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali nasi młodzi adepci tenisa – Wiktor Kozioł mogący pokusić się o wielką sensację turnieju ulegając dopiero w V-secie zawodnikowi STS Lubartów, oraz Maksymilian Karczmarz i Bartek Wójtowicz. Wśród seniorek srebrny medal zdobyła rewelacyjnie grajaca tego dnia Karolina Wójtowicz ulegając jedynie w finale Aleksandrze Osuch z Trefla Zamość. Na miejscach 3/4 wśród seniorek znalazły się Kasia Jusiak i Ola Zgierska. Nieco dalsza okata przypadła młodziutkiej Marysi Karczmarz. W turnieju nie zagrał wracający do zdrowia nasz kolega Mateusz Jurewicz. Wraz z pozostałą piątką skrzyżuje on swoje deski z przeciwnikami w eliminacjach ogólnopolskich. Nie zagrały też Ania i Agata Lipskie oraz Julka Wójcik.

Tuż po turnieju seniorów odbył się pierwszy WTK Kadetów. Świetnie spisała się w nim Ola Zgierska zwyciężając tą kategorię. Tym samym jak jej trener zapewniła ona sobie udział w turnieju głównym na szczeblu Ogólnopolskim. Zaraz za podium znalazła się druga nasza kadetka a właściwie to jeszcze młodziczka Marysia. Bardzo dobrze zagrali też chłopcy. Srebrny medal wywalczył Wiktor Kozioł ulegając w finale Piotrkowi Goszczyńskiemu z Heksy Niedrzwica Duża. Miejsca 3/4 należały do Maksa Karczmarza i Bartka Wójtowicza. W turnieju bardzo dobrze zagrali też Wiktor Kudło który znalazł się w ósemce , Błażej Kuta, Piotr Karczewski i Michał Kuta.
Widać po raz kolejny jak młodzież naszego klubu walczy na równi ze swoimi i starszymi kolegami. Słowa podziękowaia dla całej ekipy LEWARTU wspierającej się wzajemnie i udzielającej sobie cennych rad i wskazówek podczas pojedynków.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com