3,6 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA POLSKI !!! Rewelacyjny występ naszych drużyn na Mistrzostwach Województwa

Cztery złote medale i jeden srebrny zdobyły nasze drużyny na Mistrzostwach Województwa które odbyły się 21 marca w Niedźwiadzie. Jako pierwsze na podium stanęły zespoły kadetek i kadetów. Aleksandra Zgierska i Zuzanna Kozioł pokonały w finale dziewczęta z Dynama Gózd, wcześniej w półfinale zdeklasowały zespół i pokazały swoją wyższość nad drużyną STS Lubartów. Drużyna naszych kadetów w składzie Wiktor Kozioł, Maksymilian Karczmarz i Wiktor Kudło w półfinale pokonali zespół z Włodawy a w finale drużynę z Woli Skromowskiej. Kolejny złoty medal wywalczyły juniorki – Julia Wójcik, Agata Lipska i Katarzyna Jusiak. Bardzo zacięty finał rozegrali nasi młodzieżowcy Łukasz Drzewiecki i Bartosz Kowalczyk. Mieli do pokonania rywali SMS Włodawa Błażeja Warpasa i Emila Nowaka. Dobra gra deblowa dała naszym prowadzenie. Ostatni decydujący mecz Łukasz rozegrał z Emilem i dopiero w piątym secie mogliśmy odetchnąć z ulgą. Srebrny medal w kategorii młodzieżówek wywalczyły Ania Lipska i Ola Powroźnik ulegając nieznacznie w finale Aleksandrze Osuch i Wiktorii Puzio. Chyba zaważyła gra deblowa przegrana w piątym secie na przewagi. Aż 4 drużyny równocześnie ze zdobyciem złotego medalu wywalczyły awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski.

“Jestem bardzo zadowolony z postawy i awansów moich podopiecznych, zadecydwały dwie piłeczki a prawdopodobnie wprowadzilibśmy na arenę krajową piątą drużynę. Widać było wielką determinację i zaciętość w walce o złoto a przede wszystkim wyjazd na imprezę ogólnopolską w śród moich zawodników” – powiedział po turnieju pierwszy szkoleniowiec Jakub Sagan.

Jako zarząd gratulujemy wszystkim zawodnikom wyniku i życzymy powodzenia na szczeblu krajowym. Podczas zawodów wsparcia tenisistom udzielał dodatkowo Konrad Kudło. Na zawodach nie wystąpili dziś Karolina Wójtowicz i Bartek Wójtowicz których dopadło przeziębienie.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com