16,8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Liczna ekipa Lewartu na turnieju w Kraśniku

12 czerca w Kraśniku odbył się V Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu. W zawodach mogli wziąć udział rodziny składające się z rodzica lub babci/dziadka i dziecka. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej do lat 13 oraz młodzieżowej – od 14 do 17 lat. Równolegle z rywalizacją rodzinną przeprowadzony został indywidualny turniej dla wszystkich chętnych. W gronie ponad 120 uczestników znalazło się piętnaście osób z naszego klubu. Wśród 15 rodzin startujących w starszej kategorii bardzo dobrze spisali się Rafał i Andrzej Pawłowscy którzy wywalczyli I miejsce. Niewiele do strefy medalowej zabrakło Oli Zgierskiej i jej tacie, którzy zajęli miejsce czwarte. W tej kategorii wystąpił także Wiktor Kozioł ze swoją mama. W kategorii młodszej na siódmym miejscu zawody ukończył Błażej Kuta ze swoim tatą. Na dalszych miejscach uplasowali się Michał Kuta z mamą i Marysia Karczmarz z tatą. W turnieju open świetnie zaprezentowali się Jakub Sagan i Konrad Kudło, którzy w gronie prawie 40 zawodników zajęli ex aequo III miejsce, ulegając tylko czołowym juniorom Polski. Bardzo dobry turniej rozegrał Maks Karczmarz, który został sklasyfikowany na miejscu V. Maks odniósł kilka wartościowych zwycięstw, przegrywając tylko ze swoim trenerem. Duże brawa dla organizatorów. Hala, stoły, sędziowanie, oprawa, nagrody, wszystko na najwyższym poziomie. Po raz kolejny mogliśmy udowodnić że tenis stołowy w Lubartowie ma się naprawdę dobrze co potwierdzają wyniki naszych zawodników.