test
16.8 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Ligowa passa

W niedzielę w Lubartowie rozegrana została 6.kolejka w ramach rozgrywek 3.Ligi Mężczyzn. Na własnym parkiecie MKS Lewart AGS II Lubartów w składzie Piotr KARCZEWSKI, Anna LIPSKA, Konrad KUDŁO, Maksymilian KARCZMARZ i Agata LIPSKA podejmowali KTS Topspin Kurów. Goście wystąpili w składzie Leszek Matraszek, Ihor Hrypas, Emil Matraszek, Sylwester Jasiocha. 

Spotkanie punktualnie rozpoczął niestrudzony sędzia p.Marian SAGAN, który po przedstawieniu drużyn oddał parkiet głodnym tenisowych zmagań zawodnikom. Od początku widać było, że zmotywowana młodzieżowa drużyna nie odda własnego terenu. Pierwsi do stołu podeszli Piotr i Konrad i szybko rozprawili się ze swoimi rywalami. Zdecydowanie cięższy pojedynek odbył się za sprawą Anny i Ihora, którzy do rozstrzygnięcia potrzebowali pięciu setów, w których lepsza okazała się finalnie Ania. Kolejny punkt dorzuca Maks przeciwko Sylwestrowi i wynik po pierwszych grach singlowych 4:0 dla Lewartu. Gry deblowe także trafiają na nasze konto i mecz został już rozstrzygnięty po pierwszych sześciu pojedynkach. 

Kolejna odsłona gier singlowych to trudny pojedynek Piotra KARCZEWSKIEGO z Ihorem Hrypasem, gdzie ponownie potrzebne było do zwycięstwa rozegranie pięciu setów, w których lepszy okazał się Piotr. Konrad jako filar trzecioligowej drużyny zwycięża w trzech setach z Sylwestrem i mecz już całkowicie toczy się do jednej bramki. Honorowy punkt w spotkaniu wywalczył Emil Matraszek, który pewnie zwycięża z Maksem na zakończenie dzisiejszego spotkania. Wynik końcowy 9:1 dla Lewartu, brawo DRUŻYNA:)! 

W czwartkowy wieczór nasze panie rozegrały awansem 3.kolejkę 2.Ligi Kobiet. W Fajsławicach Lewart reprezentowały Magdalena LIPSKA, Katarzyna JUSIAK, Karolina WÓJTOWICZ, Agata LIPSKA. Gospodynie wystąpiły w składzie Alicja Bochniarz, Julia Kowalska, Agnieszka Koc, Katarzyna Wasil, Klaudia Zając, Nikola Urbańczyk i Klara Madeja. 

Lewart rozpoczął od przegranej gry singlowej Magdaleny z Alicją, która w trzech setach pokonała naszą młodą zawodniczkę. Równie szybko zrewanżowały się nasze dziewczyny i wynik spotkania po pierwszych grach singlowych 1:3 dla Lewartu. Deble to ponownie piękne i pewne zwycięstwa, Anna i Agata LIPSKIE po trzech setach okazują się lepsze przeciwko Alicji Bochniarz i Katarzynie Wasil. Na drugim stole Karolina WÓJTOWICZ i Katarzyna JUSIAK pokonują Nikolę Urbańczyk i Klarę Madeję. 

Na drugą kolejkę gier singlowych wychodzą Katarzyna i Agata, które pokonując swoje przeciwniczki dając zwycięstwo Lewartowi na dwa pojedynki przed końcem. W ostatnich grach po pięknej walce Magdalena LIPSKA w pięciosetowej batalii pokonuje Julię Kowalską, a spotkanie zamyka w świetnym stylu powracająca do gry Karolina WÓJTOWICZ ustalając wynik meczu na 1:9 dla Lewartu. 

To był zdecydowanie dobry tydzień w rozgrywkach ligowych z udziałem Lewartu, gdzie rozegranych zostało pięć spotkań,z których czterokrotnie wychodziliśmy zwycięsko. Trening i doświadczenie Lewarciaków sprawiają, że na półmetku pierwszej rundy jesteśmy ex aequo liderem rozgrywek 2.Ligi Mężczyzn i wiceliderem 2.Ligi Kobiet, z uwagi na mniejszą liczbę rozegranych pojedynków na starcie rozgrywek. 3.Liga Mężczyzn zgodnie z planem plasuje się w pierwszej szóstce tabeli, aby tak dalej młodzieży. 

Dziękujemy za gorący doping i wspieranie naszych drużyn w rozgrywkach ligowych, bez was byłoby nam znacznie ciężej utrzymywać wysoką formę przez cały sezon rozgrywkowy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com