10,7 C
piątek, 3 maja, 2024

Ligowe zmagania w 2. rundzie

Niedziela na dobre zagościła w naszym pawilonie pod znakiem ligowych pojedynków. Lewart w 2 Lidze Kobiet i Mężczyzn broni tytułów Mistrzowskich, zaś 3 Liga Mężczyzn miejsca w grupie awansowej tj. w najlepszej szóstce. Dzisiejsze spotkania nie należały do najłatwiejszych, przynajmniej na papierze. W roli gospodarza MKS Lewart AGS I Lubartów zmierzył się z silną drużyną KS Heksa Niedźwica Duża, która w tym roku występuje w roli beniaminka tej klasy rozgrywkowej, na wyjeździe z kolei przyszło podejmować nam UKS Grot-Michał II Werbkowice.

Lewart I w 2 Lidze Mężczyzn wystąpił w składzie Norbert JÓŹWIAK, Aleksandra ZGIERSKA, Jakub SAGAN i Mateusz JUREWICZ, w drużynie gości wystąpili Antoni Kowalczyk, Paweł Barnaś, Maciej Bielecki i Tomasz Słomka.

W 3 Lidze Mężczyzn Lewart II reprezentowali Agata LIPSKA, Maksymilian KARCZMARZ, Bartosz WÓJTOWICZ i Anna LIPSKA, gospodarze wystąpili w składzie Damian Dąbrowski, Tomasz Słupski, Patryk Wyskiel, Piotr Rafalski i Andzej Pachla.

Mecz w Baraku rozpoczął się dla nas obiecująco. Norbert wygrywa w czterech setach z Antonim, zaś Jakub bez straty seta pokonuje Macieja. Trudniejsze mecze miały przyjść w kolejnym rozdaniu gier singlowych, gdzie Mateusz zmierzył się z Tomkiem oraz Aleksandra z Pawłem. W świetnym stylu weszła w swoje pierwsze spotkanie ligowe w drużynie mężczyzn Aleksandra, która w zaledwie trzech setach wygrała z doświadczonym zawodnikiem, natomiast Mateusz mimo zaciętego pojedynku ulega Tomkowi. Wynik spotkania przed deblami 3:1 dla Lewartu. Pojedynki deblowe to podział punktów, Norbert z Mateuszem przegrywają w trzech setach, w takim samym stosunku nasz mikst Aleksandra z Jakubem zwyciężają z Antonim i Maciejem.

Kolejna odsłona to ponowne zwycięstwo Norberta oraz Jakuba ze świetnie grającym tego dnia Tomaszem. Gospodarze po tych zwycięstwach zapewnili sobie kolejne 2 punkty ligowe, jednak nikt nie zwalniał tempa. Do stołów podeszli Aleksandra z Antonim oraz Mateusz z Maciejem. Ola pokazuje po raz kolejny, że jest w niebywałej formie, po zaciętym pięciosetowym boju pokonuje Antoniego, Mateusz poszedł w ślady klubowej koleżanki dorzucając ostatnie “oczko” i ustalając wynik spotkania 8:2 dla Lewartu. Brawo!

Punkty dla Lewartu przeciwko Heksie zdobyli:

Aleksandra ZGIERSKA 2.5pkt;

Jakub SAGAN 2.5pkt;

Norbert JÓŹWIAK 2pkt;

Mateusz JUREWICZ 1pkt.

Wyjazdowe spotkanie w Werbkowicach stało pod znakiem zapytania końcowego wyniku. Lewart w młodzieżowym składzie rozpoczął od trzech porażek. Agata przegrywa po walce z Damianem, Bartosz również w czterech setach ulega Patrykowi, Maksymilian w najbardziej zaciętym pojedynku, po pięciosetowej batalii z Tomaszem również daje za wygraną. Zwycięsko w pierwszej turze singlowej wyszła jedynie Ania pokonując 3:1 Piotra. Deble kończą się podziałem punktowym pomiędzy drużynami  i wynik spotkania jest niestety na naszą niekorzyść 2:4:(.

Ostatnia odsłona zmienia obraz całego meczu. Maksymilian w pięknym stylu pokonuje Damiana, jednak szybko piąte “oczko” dorzuca rywal pokonując Anię w trzech setach. Pozostała już walka wyłącznie o remis, choć to nie będzie proste zadanie. Agata po pierwszej przegranej grze, najwyraźniej miała coś do udowodnienia przed sobą i zespołem, w świetnym stylu pokonuje Tomasza i wszystkie oczy zwrócone zostały już tylko na Bartosza, który prowadził już 2:1, jednak wszystko rozegrać się miało w decydującym piątym secie. Podbudowany zwycięstwem Agaty i Bartosz nie był dłużny wygrywając ostatni pojedynek dnia i ustalając tym samym wynik spotkania 5:5 (REMIS), który w ostatecznym rozrachunku był dla naszej drużyny nadzwyczaj zadowalający.

Punkty dla Lewartu przeciwko Werbkowicom II zdobyli

Agata LIPSKA 1.5pkt;

Anna LIPSKA 1.5pkt;

Maksymilian KARCZMARZ 1pkt,

Bartosz WÓJTOWICZ 1pkt.

Cieszy nas postawa obu drużyn, które już na początku rozgrywek pokazują rywalom swoją wartość na Lubelszczyźnie w rozgrywkach drugo i trzecioligowych. Przed nami dwa tygodnie przerwy, które z pewnością wykorzystamy jako przygotowania do kolejnych spotkań oraz zbliżających się nieuchronnie II WTK we wszystkich kategoriach wiekowych.