18,1 C
czwartek, 2 maja, 2024

III ligowcy zwyciężają

W niedzielę o godz. 11:00 nasz niestrudzony sędzia główny p.Marian SAGAN rozpoczął 1. Rundę o Mistrzostwo 3.Ligi Mężczyzn pomiędzy gospodarzami MKS Lewart AGS Lubartów, a drużyną gości KS Sokół Zwierzyniec. Gospodarze wystąpili w składzie Anna LIPSKA, Agata LIPSKA, Maksymilian KARCZMARZ, Jakub SAGAN, Piotr KARCZEWSKI. W drużynie gości wystąpili Jacek Szczecki, Mateusz Maciocha, Kamil Bury, Daniel Godzisz. Sędzią stolikowym przy niedzielnym meczu był Jarosław LIPSKI.

Jako pierwsi do stołów podeszli Ania i Maks, by po kilkunastu minutach zapisać dwa pierwsze oczka dla Lewartu. Druga runda wyrównana, Agata przegrywa 1:3 z Mateuszem Maciochą, zaś Jakub bez większych problemów wygrywa z Danielem Godziszem. W deblach nasze Panie przegrywają 1:3, Jakub z Piotrem dorzucają pewnie kolejny punkt i wynik spotkania 4:2 dla Lewartu.

Druga odsłona gier singlowych to kolejny punkt dobrze dysponowanej w pierwszym meczu Ani LIPSKIEJ, która „pomściła” siostrę wygrywając 3:0 z Mateuszem, natomiast Maks doznaje pierwszej porażki wynikiem 1:3. Pozostało do szczęścia dorzucić już tylko 1 oczko, by ze spotkania wyjść z dwoma pierwszymi punktami. Na wysokości zadania stanął trener Jakub SAGAN, który ponownie bez straty seta rozprawił się z Kamilem Burym. To z pewnością cenne zwycięstwo, które zaprocentuje w późniejszej fazie ligowych rozgrywek.

Gratulujemy zawodnikom za walkę do końca, kibicom za nieocenione wsparcie, bez którego mecze nie dostarczałyby tylu emocji i zapraszamy na kolejne spotkanie 08.10.2023r. na naszym parkiecie z silną 2.Ligową drużyną KS Heksa Niedźwica Duża, która to zremisowała 5:5 w pierwszym meczu z v-ce liderem ubiegłorocznych rozgrywek KU AZS Politechnika Lubelska.

Zapraszamy już dzisiaj na gorący doping, który miejmy nadzieję poniesie naszych 2.Ligowych Mistrzów na wyżyny umacniając się tym samym na prowadzeniu w tabeli rozgrywek już na samym starcie. Powodzenia:)!