19,1 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Mistrzowie i Wicemistrzynie Eliminacji Wojewódzkiego Pucharu Polski

W niedzielę, ponownie w Niedźwiadzie odbyły się Eliminacje Wojewódzkiego Pucharu Kobiet i Mężczyzn. W turnieju wystartowało 5 drużyn żeńskich oraz 8 drużyn wśród mężczyzn. Wśród Kobiet Lewart reprezentowały Anna LIPSKA, Agata LIPSKA, Aleksandra ZGIERSKA, mężczyźni wystawili dwa składy tj. Mistrzowie z ubiegłego roku w składzie Jakub SAGAN, Konrad KUDŁO i Norbert JÓŹWIAK, Lewart II reprezentowali Piotr KARCZEWSKI, Andrzej ZGIERSKI i Bartosz WÓJTOWICZ.

Zmagania wśród Kobiet rozpoczęły się dla nas od pojedynku półfinałowego, z uwagi na wysokie rozstawienie. MKS Lewart AGS Lubartów podejmował KS Sygnał Lublin w składzie Anna Maruszczak, Lena Romanowska, Natalia Tkaczyk i Urszula Sidłowska. Nie było niespodzianek i panie zwyciężyły wynikiem 4:0 meldując się w finale, gdzie czekał już rywal pierwszoligowy. KU AZS Politechnika Lubelska reprezentowały Karolina Lalak, Dagmara Wierzbicka, Patrycja Waszczuk. Bardzo zacięte pojedynki wśród pań jednak rywal ostatecznie zbyt silny i wynikiem 4:0 zwyciężyła Politechnika Lublin.

Mężczyźni w swoim pierwszym meczu podejmowali lokalną drużynę UKS Dystans Niedźwiada I w składzie Przemysław Pawlas, Paweł Kaznowski i Michał Karpiński. Mecz ćwierćfinałowy pod dyktando Lewartu I zakończył się pewnym zwycięstwem 4:0. Lewart II podejmował nr1 turnieju KU AZS Politechnikę Lubelską w składzie Bartosz Kowalczyk, Łukasz Drzewiecki i Artur Słomka. Rywal zgodnie z oczekiwaniami wyeliminował naszą drugą drużynę 4:0. W meczu półfinałowym Lewart I rywalizował z SMS Włodawą w składzie Szymon Zguczyński, Szymon Modrzejewski i Kamil Bajko. Mężczyźni po trafnym rozstawieniu wyeliminowali przeciwnika 4:0. W finale zameldowała się po emocjonującym pojedynku KS Heksa Niedrzwica Duża pokonując 4:3 Politechnikę Lublin. Zrobiło się ciekawie i do rywalizacji przystąpiliśmy jeszcze bardziej zdeterminowani i głodni kolejnego zwycięstwa. KS Heksa Niedrzwica Duża w składzie Maciej Bielecki, Tomasz Słomka, Paweł Barnaś oraz Antoni Kowalczyk. Pierwsze gry singlowe dla Niedrzwicy, Jakub 3:0 pokonuje Macieja, Norbert 2:3 przegrywa z Pawłem, a Konrad 2:3 przegrywa z Tomkiem. Wynik 1:2 i bardzo ważny pojedynek deblowy przed nami. Norbert i Jakub nie mają sobie równych pokonując pewnie Tomka i Pawła. W spotkaniu przed drugą odsłoną gier singlowych remis 2:2. Norbert 3:0 pokonuje Macieja, równocześnie w ostatnim pojedynku Konrad ulega 2:3 Pawłowi, mając 3 piłki meczowe, jednak mecz do momentu zakończenia wcześniejszego w kolejności pojedynku Jakuba z Tomaszem nie wlicza się do wyniku spotkania, jednak tu musi paść wygrana, w innym przypadku Lewart 3:4 przegra z Heksą. To bez wątpienia był najładniejszy i najbardziej zacięty pojedynek wśród którego zmierzyli się najlepsi zawodnicy w tym turnieju Jakub SAGAN, przypomnijmy wczorajszy zwycięzca 3.WTK Seniorów, a przeciwko niemu Tomasz Słomka, który im starszy tym coraz lepszy. Ręce składały się same do oklasków, a to za sprawą świetnych wymian po obu stronach siatki. Zmęczenie poszło w odstawkę, gdyż przed nami piąty set i na fali po wygranym czwartym secie Tomasz. Na przejściu 5:4 w secie prowadzi Jakub, który mimo oporu punkt za punkt toczy bój z rywalem. Końcówka seta minimalnie lepsza jednak rywal doprowadza do remisu 9:9. Tomasz niefortunnie podwyższa serwis, który Jakub kończy tzw. jedynką i mamy pierwszą piłeczkę meczową. Tym razem trudniejszy serwis, który Jakub głęboko, ale nieco wyżej przebija, jednak Tomasz minimalnie wyrzuca top spina za stół i mamy to – kolejny raz zostajemy Drużynowymi Mistrzami Wojewódzkiego Pucharu Polski Mężczyzn. Jakub, Konrad, Norbert jesteście niemożliwi, Ania, Agata i Aleksandra również świetny wynik!

Poniżej szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

Kobiety: 1.KU AZS Politechnika Lublin, 2.MKS Lewart AGS Lubartów, 3-4.KS Sygnał Lublin i UKS Żaczek Fajsławice;

Mężczyźni: 1.MKS Lewart AGS Lubartów, 2.KS Heksa Niedrzwica Duża, 3-4.KU AZS Politechnika Lublin i MKS STS Lubartów.

Wielkie, wielkie brawa zarówno dla naszych Mistrzów jak i naszych Wicemistrzyń – LEWART:)!