test
35.2 C
Lubartów
czwartek, 11 lipca, 2024

Świetne występy na III WTK Seniorów

W sobotę w Niedźwiadzie odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny dający zwycięzcom prawo startu w III OTK, który w dniach 26-28.01 odbędzie się w Zielonej Górze. Lewart reprezentowali Aleksandra ZGIERSKA, Anna LIPSKA, Agata LIPSKA, Jakub SAGAN, Norbert JÓŹWIAK, Maksymilian KARCZMARZ i Andrzej ZGIERSKI.

Świetnie w zawodach spisał się nasz „as turniejowy”, Jakub SAGAN, który nie dał szans pozostałym zawodnikom wygrywając po drodze m.in. z Antonim Kowalczykiem, Łukaszem Drzewieckim, Cezarym Domgalaskim, a w finale po pięknym rewanżowym pojedynku 3:0 z Bartoszem Kowalczykiem. Na 3m. uplasował się Norbert JÓŹWIAK, który po raz kolejny zanotował porażkę w „1.rundzie”, tym razem lepszy okazał się wynikiem 3:2 Krzysztof Olek. Norbert analogicznie jak w I WTK przypuścił szturm w walce o podium wygrywając wszystkie 7 pojedynków m.in. z Maciejem Bieleckim, Mateuszem Baranowskim, Krzysztofem Olkiem, Arturem Słomką, Pawłem Widyńskim i Dominikiem Maciągiem mając jedną 10.minutową przerwę w środku rozegrał wszystkie pojedynki z rzędu nie oddając stołu. Szkoda jedynie tych pierwszych gier w wykonaniu Norberta, który ponownie nie dociera do finału, gdzie czekał 3.raz Jakub:)

Równie dobrze w turnieju Kobiet spisały się Aleksandra ZGIERSKA zajmując 2m. i Anna LIPSKA, 3m. Anna LIPSKA. W drodze do finału w grze półfinałowej najpierw Ania musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej tego dnia Patrycji Waszczuk, by w finale po zaciętym meczu także i Oli wyrwać zwycięstwo.

Poniżej szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

Seniorki: 1.Patrycja Waszczuk, 2.Aleksandra ZGIERSKA, 3-4.Anna LIPSKA i Aleksandra Osuch, 9.Agata LIPSKA;

Seniorzy: 1.Jakub SAGAN, 2.Bartosz Kowalczyk, 3.Norbert JÓŹWIAK, 4.Dominik Maciąg, 17-24.Maksymilian KARCZMARZ i Andrzej ZGIERSKI.

Gratulujemy wszystkim Lewarciakom za godne reprezentowanie, a Jakubowi, Aleksandrze, Ani i Norbertowi gromkie brawa za miejsca na podium:).

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com