asd
26.4 C
Lubartów
środa, 17 lipca, 2024

Narodowy dzień tenisa stołowego w Lubartowie. Podium na rozpoczęcie sezonu.

4 września 2021 roku Lubartów stał się jedym z szesnatu miast w Polsce gdzie prowadzony jest Ogólnopolski Dzień Tenisa Stołowego. Uroczystego rozpoczęcia dokonał Burmistrz miasta Krzysztof Paśnik, który powiedział że
‘ Tenis w Lubartowie tworzy historię znaną w całej Polsce. Życzę wszystkim uczestnikom dzisiejszego święta, żeby tenis stołowy został waszą pasją i abyście w przyszłości stali się zawodnikami znanymi w naszym kraju a nawet i w świecie ”
Jest nam miło że to własnie nasze miasto może gościć najlepszych zawodników z całego województwa oraz tych wszystkich którzy dopiero w tenisie stawiają pierwsze kroki. Celem tej imprezy jest promowanie naszej dyscypliny sportowej wśród najmłodszych oraz spędzanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu. Pokaz gry, nauka podstawych elementów z omowieniem wygłosił znany w naszym środowisku Pan Andrzej Pawłowski.
W ramach tego święta dobył się też pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do Grand Prix Polski w kategorii żaków. Jako pierwszy z naszych młodziutkuch zawodników Lewartu do stołu podszedł Jasio Wasak pewnie odnosząc zwycięstwo 3-1. W zawodach wystartowali też Hania i Marcel Saganowie, Błażej Wójcik i Ola Karczmarz. Niech będzie to dobry prognostyk dla dlaszej części sportowej rywalizacji w walce o punkty. Na godziny popołudniowe zaplanowano turniej w kategorii open. W pierwszym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaków na najniższym stopniu podium stanęła Hania Sagan. Ola Karczmarz wywalczyła piąte miejsce podobnie jak Marcel Sagan. Błażej Wójcik uplasował się na 8 miejscu, a tuż poza pierwszą ósemką zameldował się najmłodszy z naszych Jaś Wasak. Jutro do rywalizacji w turnieju wojewódzkim przystąpią juniorzy i młodzicy.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com