9 C
Lubartów
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ola z kolejnym limitem na III GPP w Rzeszowie!

Aleksandra ZGIERSKA, Agata LIPSKA wraz z trenerem, świeżo upieczonym Indywidualnym Mistrzem Województwa Lubelskiego Seniorów Jakubem SAGANEM, w sobotni poranek wybrali się do Rzeszowa na III Grand Prix Polski Juniorów.

Wysoko rozstawiona Ola trafiła do grupy 4. gdzie przyszło jej się zmierzyć z zawodniczkami z czołowych szkolących młodzież klubów Polski tj. Natalią Bogdanowicz z Warmii Lidzbark Warmiński, Zofią Śliwką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Sylwią Rajkowską z MRKS Gdańsk. Agata trafiła do silnej grupy 16. gdzie rywalizowała z Aleksandrą Kuzio z MKS Czechowice-Dziedzice, Oliwią Osińską z KS Bronowianka Kraków i Julią Czaja z MRKS Gdańsk.

Godnym zapamiętania w fazie grupowej był pojedynek Aleksandry ZGIERSKIEJ z Natalią Bogdanowicz, gdzie nasza podopieczna rozegrała pięciosetowy pojedynek, przegrany ostatecznie 2:3 i 8:11 w ostatnim secie. To było spotkanie, w którym Ola pokazała się świetnie kończącymi szybkimi i mocnymi wymianami. Kolejna rywalka Zofia Śliwka znalazła sposób i po zaciętym na przewagi pierwszym secie zwyciężyła ostatecznie 3:0. Zwycięstwo w grupie przyszło celebrować Oli z Sylwią Rajkowską, gdzie w swoim mocno atakującym stylu zwyciężyła 3:1. Zajmując 3m. w grupie, Aleksandra trafiła w 1.rundzie turnieju głównego na zawodniczkę MKS Skawa Wadowice Zuzannę Piekarczyk, by po siedmiosetowej batalii wygrać na przewagi 12:10 i zameldować się po raz kolejny w najlepszej 32-ce w Polsce. Kolejna rywalka to już dobrze znana zawodniczka KTS Nowy Dwór Mazowiecki Zuzanna Pawelec, niegdyś grająca na Lubelszczyźnie w KS Sygnał Lublin. Niestety dla nas Zuzanna zwycięża 4:2 i Oli pozostaje walka o miejsce 17-24 na GPP w Rzeszowie. Jeszcze bardziej zacięty tym razem pięciosetowy pojedynek Aleksandra rozegrała z Mają Lech z MKS Czechowice-Dziedzice przegrywając 2:3, a w ostatnim secie 14:16, oj działo się, szalony rollercoaster! Finalnie Aleksandra zajęła miejsce w przedziale 25-32, dzięki czemu pozostanie w najlepszej 32-ce w Polsce.

Agacie w grupie udało się powalczyć z najwyżej rozstawioną Aleksandrą Kuzio ulegając 1:3, natomiast z Oliwią Osińską i Julią Czają uległa po 0:3. Pozostała tylko walka w turnieju pocieszenia gdzie nasza zawodniczka uległa 1:3 Anastazji Murafie z KTS Nowy Dwór Mazowiecki, kończąc tym samym zmagania w turnieju na miejscu w przedziale 61-64.

Duże podziękowania po raz kolejny należą się firmie FER-PLAST, która wspomogła zawodniczki Lewartu w wyjeździe na Grand Prix Polski użyczając pojazdu. Dziękujemy serdecznie za okazałe nam wsparcie:)!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com