8,5 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Po roku przerwy lubartowska “Trójka” pojedzie do Sopotu

24.04.2018 w Łucce odbył się Finał Wojewódzki XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało 12 drużyn ze szkół podstawowych.Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie w składzie której wystąpiła czwórka naszych podopiecznych: Karolina Wójtowicz, Agata Lipska, Rafał Pawłowski i Bartosz Wójtowicz. W drodze do zwycięstwa drużyna odniosła pięć zwycięstw i będzie reprezentowała nasze województwo w finale ogólnopolskim. W finale drużyna pokonała 3:2 Szkołę Podstawową nr 2 we Włodawie. Bardzo ciężki mecz rozegrali nasi zawodnicy w półfinale ze Szkołą Podstawową nr 46 z Lublina. Po zaciętym meczu lubartowska „Trójka” zwyciężyła 3:2. Za zajęcie I miejsca szkoła otrzymała dyplom i okazały puchar a reprezentujący ją zawodnicy cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego firmy Butterfly. Puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Rafałowi, który nie przegrał gry w całym turnieju. Nagrody wręczał przedstawiciel Fundacji im. Andrzeja Grubby Sylwester Małecki. Słowa podziękowania za organizację i sprawne przeprowadzenie rozgrywek należą się gospodarzowi zawodów, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łucce Andrzejowi Łukasiewiczowi oraz sędziom: Helenie Krzyżanowskiej i Zdzisławowi Waśkowskiemu. Zwycięska szkoła zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Sopocie. Warto nadmienić, że będzie to już siódmy udział Szkoły Podstawowej nr 3 w finale centralnym. W turnieju wystąpili także inni przedstawiciele naszego klubu: Aleksandra Zgierska (SP Samoklęski- 9 m), Bartosz Mirosławski i Jakub Woźniak (SP Szczekarków- 6 miejsce), Zuzanna Kozioł i Wiktor Kozioł (SP Jawidz- 5 m) i Jakub Drzewiecki (SP Wólka Rokicka- 11 miejsce)