test
25.2 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Podsumowanie sezonu 2022/2023 LOZTS

W sobotę w godzinach przedpołudniowych w Radzyniu Podlaskim odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków LOZTS. W zebraniu łącznie uczestniczyło 17 osób, w tym 14 Przedstawicieli Klubów Członkowskich.

Smutna wiadomość niemal po rozpoczęciu, niestety Trener Kadry Wojewódzkiej pan Jarosław Maruszczak z przyczyn zdrowotnych po ponad 25-letniej działalności sprawowania tej funkcji wycofał się z pełnienia tej roli. Padło dużo ciepłych słów skierowanych w stronę pana Jarosława za działalność na rzecz kadry, został ofiarowany okolicznościowy prezent oraz na osłodę piękny tort.

Następnie przystąpiono do podsumowania, gdzie Lewart zagrał pierwsze skrzypce. Najważniejsze wyróżnienie sportowe to z pewnością kolejny rok z rzędu zajęcie 1. miejsca w Końcowej Klasyfikacji Generalnej Klubów Tenisa Stołowego w województwie lubelskim. Kolejno 1m. zajęliśmy także w Klasyfikacji kategorii Skrzatów i Juniorów, pozostałe na podium w każdej kategorii tj. Żaków, Młodzików, Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów, 1m. 2.Liga Kobiet i 1m. 2.Liga Mężczyzn. Uhonorowani zostaliśmy także pamiątkowym „Podziękowaniem” za wieloletnią pracę z młodzieżą, która przekłada się wymiernie na osiągnięty sukces 27. miejsca w klasyfikacji końcowej wszystkich klubów tenisa stołowego w Polsce. Barwy w minionym sezonie reprezentowali na turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich, mistrzostwach województwa i Polski oraz w rozgrywkach ligowych zawodnicy: LIPSKA Anna, LIPSKA Agata, LIPSKA Magdalena, JUSIAK Katarzyna, ZGIERSKA Aleksandra, WÓJTOWICZ Karolina, KARCZMARZ Maria, KARCZMARZ Aleksandra, SAGAN Hanna, FALKOWICZ Magdalena, PAWŁOWSKI Andrzej, WÓJTOWICZ Bartosz, KOZIOŁ Wiktor, KARCZMARZ Maksymilian, KUDŁO Konrad, KUTA Błażej, KUTA Michał, KARCZEWSKI Piotr, KUDŁO Wiktor, JUREWICZ Mateusz, SAGAN Jakub, JÓŹWIAK Norbert, HABA Bartosz, MARZĘDA Grzegorz, WASAK Jan, POLAK Mieszko, POLAK Filip, SZUREK Wojciech, MACHAJ Szymon, SIM Grzegorz, GLIWKA Aleksander.

To było zebranie pełne zmian, tak w skrócie można skwitować dzisiejsze obrady. Miło jest nam poinformować, że na dzisiejszym zebraniu udało się pomimo oporów przegłosować udział Kobiet w rozgrywkach ligowych Mężczyzn, przy równoczesnym udziale w rozgrywkach ligowych Kobiet w naszym województwie. Kolejnym wnioskiem, który został przegłosowany to zniesienie sztywnej opłaty startowej (skumulowanej za wszystkie gry, bez względu na ich udział lub brak) w Mistrzostwach Województwa, na opłatę tylko za dany start w kategorii – brawo! Idąc dobrą passą zgłaszanych wniosków udało się przekonać o zmianie formuły rozgrywania MW Seniorów na grę debli i mikstów do wejścia w fazę medalową, zostawiając półfinały/finały na zakończenie i rozpoczęcia tym samym gier singlowych jako tych najważniejszych tytułów mistrzowskich, odciążając fizyczne przygotowanie starszej grupy zawodników, którzy z powodzeniem rywalizują we wszystkich trzech kategoriach. Zmianie ulegnie również na miarę możliwości rozłożenie liczby meczy ligowych po równo w całym sezonie i wydłużenie rozgrywek na późniejszy okres niż marzec/początek kwietnia.

Jako Zarząd chcielibyśmy także podziękować z imienia p.Adrzejowi Pawłowskiemu, Konradowi Kudło, Marianowi Saganowi, Annie i Agacie Lipskich za wszelaką pomoc w organizowaniu czasu zajęć sportowych w pracy z naszą zdolną młodzieżą, p.Marianowi Saganowi, Andrzejowi Pawłowskiemu, Adamowi Wojtowiczowi, Jarosławowi Lipskiemu za sędziowanie i pomoc w rozgrywkach ligowych, a także za wsparcie w sprawach ogólnych związanych z funkcjonowaniem Klubu i pawilonu sportowego p.Justynie Drzewieckiej, Marianowi Saganowi i p.Janowi Dąbrowskiemu. Nie zapominamy również o Was drodzy Rodzice i dziękujemy Wam za wspieranie nas i dzieci, za dopingowanie w funkcjonowaniu Klubu.

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com