4,6 C
środa, 8 maja, 2024

Podwójne zwycięstwo z Werbkowicami

Wtorkowym wieczorem gościliśmy obie drużyny UKS ‘u Grot-Michał Werbkowice w ramach rozgrywek 2. i 3.Ligi Mężczyzn. Drugoligowcy z Werbkowic reprezentowani byli przez Łukasza Jarosza, Paweł Misiarz, Patryk Bednarz i Wojciech Łatyński. Trzecioligowcy wystąpili w składzie Tomasz Słupski, Jakub Korol, Piotr Rafalski, Damian Dąbrowski.

Lewart w rozgrywkach 2.Ligi Mężczyzn reprezentowali Norbert JÓŹWIAK, Aleksandra ZGIERSKA, Jakub SAGAN i Mateusz JUREWICZ, zaś w 3.Lidze Mężczyzn wystąpili Bartosz WÓJTOWICZ, Anna LIPSKA, Konrad KUDŁO, Maksymilian KARCZMARZ i Piotr KARCZEWSKI.

Mecze poprzedziły głośne okrzyki zagrzewające do sportowej walki, po przywitaniu się drużyn pierwsi zawodnicy stanęli do stołów. Pojedynki 2. i 3.Ligi rozgrywane były jednocześnie na czterech stołach na prośbę drużyny gości z uwagi na późniejszą porę pojedynku i dalszy pomeczowy powrót.

Bardzo dobry start obu drużyn Lewartu, wszystkie cztery pojedynki przechylone na naszą korzyść ze stratą zaledwie 1. seta. Bardziej zacięte okazały się kolejne gry trzecioligowców Anny LIPSKIEJ z Jakubem Korolem oraz Maksymiliana KARCZMARZA   z Damianem Dąbrowskim. Pojedynki zakończyły się dopiero w piątych setach, a szala zwycięstw została przechylona w naszą stronę. Wyniki po grach singlowych i deblach 6:0 dla Lewartu I i 5:1 dla Lewartu II.

W wybornej formie podczas meczu okazała się Aleksandra ZGIERSKA, która zrewanżowała się tym samym nie tracąc żadnego seta, za występ w pierwszej rundzie rozgrywek na wyjeździe, dorzucając drugie „oczko” ponownie nie tracąc. Jedyny punkt dla gości w 2.Lidze zdobył Patryk Bednarz, który dwoił się i troił od wyniku 2:0 dla Mateusza, by ostatecznie przechylić szalę na swoją korzyść 2:3. Pierwszą singlową porażkę doświadczył Bartosz WÓJTOWICZ, który w trzech setach musiał uznać wyższość Jakuba Korola. W ostatnim pojedynku z ławki rezerwowej za Maksa wszedł Piotr i tym razem spróbował swoich sił z Piotrem Rafalskim. Nie odpuszczając ze stanu 0:2 Piotr przełamuje rywala, jednak  był to jedyny zwycięski set w jego wykonaniu. Wynik ostateczny obu spotkań MKS Lewart AGS I Lubartów 9:1 UKS Grot-Michał I Werbkowice, MKS Lewart AGS II Lubartów 7:3 UKS Grot-Michał II Werbkowice.

Dziękujemy za gorący doping wszystkim zgromadzonym kibicom, a zawodnikom za komplet punktów w obu spotkaniach.