10,3 C
Lubartów
piątek, 26 kwietnia, 2024

Rozpoczął się Finał Krajowy “Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (Aktualizacja)

W dalekim Drzonkowie dziewczęta rozpoczęły rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. W gronie 21 szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, reprezentująca województwo lubelskie. W drużynie ” Trójki” występują Agata Lipska, Karolina Wójtowicz i Ola Karwat. Dziewczyny trafiły do sześciozespołowej grupy, w której występują: SP nr 5 w Luboniu, SP nr 5 w Przemyślu, Publiczne Gimnazjum w Słońsku, ZSSO w Skierniewicach i SP w Dobrzyniowie Dużym. Dziewczyny czela trudna rywalizacja w pojedynkach ze starszymi przeciwniczkamii. Szczególnie ciężkie mecze czekają dziewczyny z rozstawionymi z nr 4 i 5 zespołami z Lubonia i Przemyśla. Będą ciężkie pojedynki, ale i okazja, aby należycie przygotować formę do rewanżowego meczu barażowego o awans do I ligi z IKTS Broń Radom.

Wyniki gier przedpołudniowych: 3:0 z Publiczym Gimnazjum w Słońsku, O:3 z SP nr 5 w Przemyślu ( przegrana Karoliny w piątym secie 10:12 z Martyną Stachniak oraz debla w czwartym secie…17:19 pomimo kilku piłek setowych- cieszy wysoka forma pokazana z dużo wyżej rozstawionymi przeciwniczkami), 3:1 z SP w Dobrzyniowie Dużym. Po południu kolejne trzy pojedynki. Trzymamy kciuki.

Wyniki gier  popołudniowych: W pierwszym meczu  po niesamowitej walce ulegliśmy rozstawionemu z nr 4 Gimnazjum nr 2 w Luboniu 2:3. Losy meczu ważyły się do ostatnich piłek. Karolina po super meczu pokonała dwa lata starszą Zuzannę Sułek, piątą zawodniczkę ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Kadetek. W kolejnych meczach dwa zwycięstwa: z ZSSO Skierniewice 3:1 i SP w Dalachowie 3:0. Bilans dnia:  4 zwycięstwa, 2 porażki. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Jutro gramy o miejsca 9-12.