13,5 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Ruszyły I WTK w sezonie 2023/2024

W dniu dzisiejszym w Dzierzkowicach odbywają się zawody I WTK Młodzików i I WTK Juniorów, tym samym sezon na Lubelszczyźnie oficjalnie został rozpoczęty. Lewart w dzisiejszych zawodach reprezentują Jan WASAK, Filip POLAK, Hanna SAGAN, Mieszko POLAK, Jakub GOZDAL, Oliwier SIWEK, Agata LIPSKA, Karolina WÓJTOWICZ, Piotr KARCZEWSKI, Maksymilian KARCZMARZ, Bartosz WÓJTOWICZ.

Bardzo dobry występ zanotowała dzisiaj w kategorii młodziczek Hanna SAGAN, która dotarła aż do finału, gdzie dopiero musiała uznać wyższość Emilii Goral, zdobywając tym samym srebrny medal. Wśród chłopców najlepiej wypadł Filip POLAK zajmując 5. miejsce oraz Jan WASAK zajmując miejsce w pierwszej ósemce. Nie było mocnych z kolei na naszą juniorkę Aleksandrę ZGIERSKĄ, która w finale pokonała Wiktorię Salecką, pozostałe dziewczyny Agata LIPSKA i Karolina WÓJTOWICZ zajęły miejsca w czołowej ósemce. Najlepiej wśród juniorów zaprezentował się Maksymilian KARCZMARZ, który uległ w walce o brąz, zajmując ostatecznie 4. miejsce. W ósemce znalazł się również Bartosz WÓJTOWICZ. Poniżej szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

Młodziczki: 1.Emilia Goral, 2.Hanna SAGAN, 3.Magdalena Giełbuda;

Młodzicy: 1.Jonatan Piasecki, 2.Piotr Białach, 3.Szymon Mróz, 5.Filip POLAK, 7.Jan WASAK, 13-16.Mieszko POLAK i Oliwier SIWEK,

Juniorki: 1.Aleksandra ZGIERSKA, 2.Wiktoria Salecka, 3.Maja Warowna, 5.Agata LIPSKA, 7.Karolina WÓJTOWICZ,

Juniorzy: 1.Maciej Bielecki, 2.Szymon Zguczyński, 3.Antoni Kowalczyk, 4.Maksymilian KARCZMARZ, 7.Bartosz WÓJTOWICZ, 9.Jakub GOZDAL, 13.Piotr KARCZEWSKI.

Gratulujemy Aleksandrze zwycięstwa oraz Hani zdobycia srebrnego medalu w dzisiejszych turniejach, a pozostałym uczestnikom zajęcia wysokich miejsc w swoich kategoriach wiekowych.

W dniu jutrzejszym natomiast do stołu podejdą Seniorzy oraz odbędą się Drużynowe Uczniowskie Mistrzostwa Województwa w kat. Żaków i Młodzików. Do zobaczenia!