11,2 C
Lubartów
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Seniorskich pustek cz.1

Niedzielne przedpołudnie w Terpentynie to zmagania w kategorii Seniorów oraz także Drużynowe Uczniowskie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Żaków i Młodzików. Niestety coraz mniejsza liczba zawodników pojawia się na liście startowej najstarszej kategorii, co przedłoży się z pewnością na już tak niski poziom w województwie. Mężczyzn reprezentować będzie 26. zawodników, z kolei Kobiety to rywalizacja zaledwie 12. zawodniczek.

O czołowe miejsca z Lewartu powalczą w dniu dzisiejszym Filip POLAK, Mieszko POLAK, Aleksandra ZGIERSKA, Agata i Anna LIPSKIE, Konrad KUDŁO, Andrzej ZGIERSKI, Norbert JÓŹWIAK i trener Jakub SAGAN.

Jako pierwsze skończyły swoje zmagania Seniorki i tu świetne wieści. Niepokonana tak jak i wczoraj okazała się Aleksandra ZGIERSKA, która w finale po zaciętej walce wygrała 3:2 z 1. ligową zawodniczką AZS Politechnika Lubelska Dagmarą Wierzbicką, brawo Ola:)! W czołowej ósemce znalazły się również Ania i Agata LIPSKIE. Nie powiódł się z kolei początek turnieju w wykonaniu Norberta, który odpadł w 2. rundzie (1. wolny los z racji rozstawienia) z Cezarym Domagalskim 1:3, jednak nabrał wiatru w żagle i nie odchodząc od stołu wygrał 6 gier z rzędu, zajmując ostatecznie najwyższe miejsce możliwe z lewej strony drabinki turniejowej czyli 3.miejsce. W finale Seniorów wystąpił natomiast trener Jakub SAGAN. W dniu dzisiejszym musiał jednak uznać wyższość dobrze dysponowanego Bartosza KOWALCZYKA, który przypomnijmy jeszcze dwa sezony temu żegnał się z Lewartem jako nasz wychowanek.

Rozegrane zostały także Drużynowe Uczniowskie Mistrzostwa Województwa Żaków i Młodzików. W kategorii Żaków Lewart reprezentowali „bracia” Mieszko POLAK i Filip POLAK. W rywalizacji nie mieli sobie równych, zwyciężając w finale 3:0. Poniżej szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

Seniorki: 1.Aleksandra ZGIERSKA, 2.Dagmara Wierzbicka, 3.Patrycja Waszczuk, 5.Anna LIPSKA, 7.Agata LIPSKA,

Seniorzy: 1.Bartosz Kowalczyk, 2.Jakub SAGAN, 3.Norbert JÓŹWIAK, 17-24.Konrad KUDŁO oraz Andrzej ZGIERSKI,

DUMW Żaków: 1.MKS Lewart AGS Lubartów, 2.Dynamo Gózd, 3.UKS Dystans Niedźwiada.

W dobrych humorach wracamy z pierwszego weekendowego wyjazdu w ramach rozgrywek LOZTS. W sobotę 16.09 Wola Sernicka zaprasza na swój turniej w ramach organizowanego w tym dniu pikniku, więcej szczegółów przekażemy w późniejszym komunikacie, natomiast 17.09 wracamy na I WTK Żaków i Kadetów.

Zapraszamy również do udziału w „Pingpongowych Wtorkach”, które na stałe zagoszczą po wznowieniu już sezonu rozgrywkowego. Turniej rozpoczynamy ok. 18:45, na rozgrzewkę zapraszamy po godzinie 18:00.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie barw MKS Lewart AGS Lubartów w dzisiejszych turniejach, natomiast zwycięzcom, medalistom i zdobywcom czołowych lokat gromkie BRAWA!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com