8,5 C
Lubartów
piątek, 26 kwietnia, 2024

Tenisiści LEWARTU zdobyli 6 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych medali na Mistrzostwach Województwa seniorów i młodzieżowców w Niedźwiadzie

Czternaścioro seniorów i troje młodzieżowców z Lewartu bierze dziś udział w Mistrzostwach Województwa, które odbywają się w Niedźwiadzie. Z pierwszych napływających informacji mamy bardzo dobrą wiadomość. Mamy złoto w grze podwójnej kobiet w kategorii seniorek. Bardzo dobrze wręcz rewelacyjnie zagrały Julka Wójcik i Karolina Wójtowicz pokonując po drodze Julkę Sochalską i Sylwię Sołtysik 3:2, później w półfinale Karolina Lalak i Klaudię Kusińską również 3:2. W tym momencie zawodniczki bardzo dziękują za pomoc Mateuszowi Jurewiczowi który udzielał im cennych wskazówek. I wreszcie finał z Aleksandrą Osuch i Wiktorią Puzio wygrany 3:1… Brawo Dziewczyny!!! Złoty medal zdobyła też Ania Lipska w parze z Weroniką Szewczak w kategorii młodzieżowców pokonując w finale Osuch Aleksandrę i Wiktorię Puzio. Kolejne złoto padło łupem Łukasza Drzewieckiego i Ani Lipskiej w grze mieszanej w kategorii młodzieżowców. W tej samej kategorii złoto wywalczył Bartek Kowalczyk w parze z Radkiem Chrześcianem w grze podwójnej. Duet ten pokonał w finale Łukasza Drzewieckiego i Błażeja Warpasa którzy zdobyli srebrny medal. Indywidualnie w kategorii młodzieżowców Ania Lipska i Łukasz Drzewiecki wywalczyli brązowe medale. Obydwoje mają awans na Mistrzostwa Polski młodzieżowców z listy ogólnopolskiej. Wśród seniorów brązowy medal indywidualnie zdobył Norbert Jóźwiak. Również brąz w tej kategorii wiekowej wywalczył duet Mateusz Jurewicz i Norbert Jóźwiak oraz w grze podwójnej mieszanej Ania Lipska i Łukasz Drzewiecki. W kategorii seniorów wzięło udział ponad 60 seniorów, 29 seniorek, 14 młodzieżowców i 8 młodzieżówek z województwa Lubelskiego. Nasz klub w kategorii młodzieżowców reprezentowali Ania Lipska, Łukasz Drzewiecki i Bartosz Kowalczyk. W kategorii seniorów zagrali Jakub Sagan, Bartosz Kowalczyk, Łukasz Drzewiecki, Mateusz Jurewicz, Norbert Jóźwiak, Konrad Kudło, Andrzej Zgierski, Maks Karczmarz, Julka Wójcik, Agata Lipska, Karolina Wójtowicz, Ola Zgierska, Ania Lipska, Marysia Karczmarz.