test
18.6 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Widowisko w Sygnale

Czwartkowym wieczorem udaliśmy się do Lublina, by awansem rozegrać kolejny mecz 2.Ligi Mężczyzn. Gospodarze wystąpili w składzie Adam Kleczkowski, Roman Piechnik, Tomasz Kurylak i Jarosław Maruszczak. Lewart reprezentowali Maksymilian KARCZMARZ, Norbert JÓŹWIAK, Mateusz JUREWICZ i Jakub SAGAN.

Mecze z Sygnałem nigdy nie należą do łatwych, gdyż jest to jedna z najbardziej doświadczonych drużyn ligowych województwa lubelskiego. W składzie znajdują się ligowi „wyjadacze”, a grający na własnym terenie są jeszcze groźniejsi. Do stołu w pierwszej odsłonie podeszli Adam Kleczkowski przeciwko Norbertowi JÓŹWIAKOWI i Tomasz Kurylak z Maksymilianem KARCZMARZEM. Józio ruszył z wysokiego „c”, pokazując tym samym w jakim celu tutaj przyjechaliśmy czyli po zwycięstwo. Dużo wymuszonych błędów po dokładnej grze i po czterech setach przeciwnik musiał uznać wyższość. Maks stoczył bardzo zacięty pojedynek, jednak końcówki niestety pod dyktando rywala. Kolejne pojedynki to dopiero było widowisko, Roman Piechnik z Mateuszem JUREWICZEM oraz Jarosław MARUSZCZAK z Jakubem SAGANEM. Na rozstrzygnięcie w pierwszym z nich potrzebowali pięciu setów, w których żaden nie myślał oddać pola rywalowi. Mateusz świetnie wszedł w piątego seta, rozpracowując już nietuzinkowy styl gry rywala, który w grze na punkty jest bardzo skuteczny. Na drugim stole z kolei Jarosław prezentuje walkę o każdy punkt, jednak po drugiej stronie twardy zawodnik, z żelaznymi nerwami, skupiony, nie przejmujący się dyspozycją przeciwników Jakub SAGAN. Filar drużyny i najlepiej punktujący z naszego składu nie zawodzi i tym razem wyprowadzając Lewart na prowadzenie 1:3 w spotkaniu.

Losowanie gier deblowych było dla nas korzystne. Aktualni wicemistrzowie województwa lubelskiego w grze podwójnej mężczyzn Mateusz z Norbertem szybko rozprawili się z Romanem i Adamem. Na drugim stole bardziej zacięty pojedynek, lecz punkt ostatecznie dla Lewartu. Mecz praktycznie rozstrzygnięty, pozostało dorzucić przysłowiowe „oczko”.

Świetnie w tej roli odnajdują się Mateusz JUREWICZ i Jakub SAGAN, którzy zwyciężając swoje pojedynki pieczętują końcowe zwycięstwo Lewartu. Ostatnie pojedynki to przegrana Maksa, po ładnej grze obronnej z Jarosławem. Na pierwszym zaś stole dzieją się rzeczy dziwne. Józio wysoko rozpoczyna pierwszego seta 8:2, by finalnie przegrać go 9:11. Kolejny set doskonale dzisiaj blokujący Norbert doprowadza do remisu. Następnie rollercoaster, naprzemienne prowadzenie zawodników, jednak na szczęście końcówka po stronie Norberta. Prowadzenie 1:2 i doświadczenie Józia wydawać by się mogło wystarczą, by domknąć w czwartym secie spotkanie, jednak Roman jak się później okazało rozegrał swojego najlepszego seta, w końcówce serwując piękne zagranie z boku siatki nagrodzone przez wszystkich gromkimi brawami. Rywal jak i w pierwszej grze singlowej staje do walki w piątym secie, zaczynając jednak pechowo, podobnie zaczyna gonić wysoki po przejściu stron wynik. Józio nie oddaje już pola do końca spotkania i z kompletem punktów dołącza do oczekujących już końca spotkania kolegów. Wynik meczu 2:8 i szóste zwycięstwo we wszystkich rozegranych meczach rozgrywek 2.Ligi Mężczyzn.

Cel jest dla nas jasny również w tym roku tj. kolejny tytuł Mistrza 2.Ligi Mężczyzn Województwa Lubelskiego i gra o prawo startu w barażach o ponowne miejsce na zapleczu Superligi w tenisie stołowym jaką jest 1.Liga Mężczyzn. W sezonie 2023/2024 ku naszej uciesze wywalczone prawo gry i wcielona na stałe została nasza świetnie grającą zawodniczka Aleksandra ZGIERSKA, która w początkowej fazie rozgrywek zdążyła już „napsuć krwi” mężczyznom:)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com