13,5 C
piątek, 3 maja, 2024

Hania z limitem na GPP Żaczek

W sobotę w Zielonej Górze rozpoczął się turniej Grand Prix Polski Żaków, w którym barwy MKS Lewart AGS Lubartów reprezentowali Hanna SAGAN oraz Filip POLAK, natomiast w Szczawnie-Zdroju w kategorii Juniorów wystąpiła Aleksandra ZGIERSKA.

Świetnie zaprezentowała się w dniu dzisiejszym Hania, która z 1. Miejsca w grupie wygrywając 2z3 pojedynków, awansowała do turnieju barażowego, pewnie zwyciężając swój pojedynek z zawodniczką z Białegostoku trafiła na listę startową turnieju głównego. W turnieju głównym Hania uległa 0:3 Łucji Kapicy. W grze o miejsca zanotowała natomiast cenne zwycięstwo, które ostatecznie okraszone zostało uzyskaniem limitu do turnieju tj. 17m. w kraju! Gratulacje!

Dobrze spisał się również dzisiaj Filip POLAK, który wszedł do turnieju barażowego z 2m. w grupie z jedną porażką na koncie. W najważniejszej grze dnia niestety uległ 0:3, ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu w przedziale 41-48.

W Szczawnie-Zdroju Aleksandra mimo porażek w mocnej grupie awansowej, utrzymała start w turnieju głównym wygrywając pojedynek barażowy z zawodniczką Emilią Twardawą. O wejście do ścisłej 16-ki ulega po bardzo wyrównanym meczu 3:4, prowadząc już 3:1 z Mileną Mirecką, by w ostatnim secie doznać porażki na przewagi 13:15. Było bardzo blisko, jednak zabrakło zimnej krwi w końcówce spotkania. Ola ostatecznie nie ukończyła turnieju z uwagi na problemy zdrowotne. Szkoda wysokiego miejsca, jednak z pewnością wróci ze zdwojoną mocą w kolejnych turniejach.