2,9 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Brązowy medal Oli na inaugurację sezonu we Włodawie.

Bardzo dobrze zaprezntowali się nasi zawodnicy na rozpoczynającym sezon Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym “Juniorów” jaki odbył się w sobotę 12 września we Włodawie. Najlepiej pośród naszych zakończyła swoje zmagania Ola Powroźnik, która uplasowała się na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal. Z dobrej strony pokazała się też jej koleżanka Ania Lipska która walczyła na równi we wszystkich swoich partiach meczowych, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwa w tej kategorii wiekowej. Niesamowite emocje towarzyszyły pojedynkom naszych chłopców w których najbardziej doświadczony Mateusz Baranowski zajął  IV-miejsce. W walce o finał przegrał 3:2 z Arkadiuszem Żukiem, który jeszcze w minionym sezonie grał w naszych barwach a dziś wygrał cały turniej. Szkoda że kolejna partia w walce o podium została praktycznie oddana bez sportowego ducha walki. Największą chyba niespodziankę inauguracyjnego  turnieju sprawił Bartosz Kowalczyk który jeszcze dwa miesiące temu był młodzikiem a teraz wygrał z 3 lata starszym kolegą, notabene rozstawiam z nr.3 trgo turnieju zawodnikiem Arki Ryki. Kolejny z naszych Łukasz Drzewiecki większość meczy stoczył z tenisistami z Włodawy, którzy w tym dniu mogli liczyć na bardzo mocny doping ze strony swojej publiczności. Najbardziej pasjonujący pojedynek rozegrał z Kamilem Hamziukiem rozstrzygając go na swoją korzyść dopiero w piątym secie 11:7 Łukasz szykował kolejną niespodziankę w meczu z Żukiem gdyż już w pierwszym secie prowadził 8:6 jednak brak zimnej głowy spowodował że na zwycięstwo z tym zawodnikiem trzeba jeszcze troszkę poczekać. Ostatecznie Łukasz zajął miejsce V a Bartek VI. Nie wypada wspomnieć też o naszym wirtuozie gry przy stole Błażeju Warpasie, który przegrał tylko jedno spotkanie z zawodnikiem z Chełma a w pozostałych 5 meczach  nie stracił nawet seta pozostawiając w przegranym polu kolejnego zawodnika z Włodawy  plasując się na miejscu IX. Zgodnie z oczekiwaniami chyba wszystkich wygrał Arkadiusz ŻUK, choć nasi młodsi od niego zawodnicy nie ustępowali mu kunsztem i umiejętościami. Nasze gratulacje Arku. Podsumowując pierwszy WTK. z naszej perspektywy jesteśmy bardzo zadowoleni gdyż poza Ola i Mateuszem pozostali nasi tenisiści to kadeci, którzy są młodsi o kilka lat od zawodników startujących w kategorii juniorów, a mimo to walczyli na bardzo wysokim poziomie. To dobry prognostyk na przyszłość i jak widać ostatnie tygodnie wakacji, ciężkie treningi w klubie oraz obozie szkoleniowym przyniosły zamierzony efekt. Można przytoczyć tu słowa naszego trenera Pana Jakuba Sagana że nasi pingpongiści są dobrym materiałem do obróbki i można z naszych wiele wykrzesać. Cieszymy się z osiągniętego wyniku i możemy po cichu powiedzieć że w kategorii kadetów będziemy bardzo mocno liczącym się składem w turniejach wojewódzkich.