5,7 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Dobry występ Oli w Zielonej Górze

W dniach 10-12 grudnia odbywał się 2 Grand Prix Polski Kadetów w Zielonej Górze. Bardzo dobrze zaprezentowała się na zawodach ogólnopolskich nasza tenisistka Ola Zgierska. Turniej rozpoczęła od rywalizacji w grupie gdzie miała do pokonania trzy zawodniczki. Pierwszą walkę stoczyła z numer jeden turnieju, Natalią Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński). Ola uległa 0:3 w ostatnim secie 10:12. Drugi pojedynek stoczyła z Natalią Bartoszko (KU AZS UE Wrocław). Tutaj Ola odniosła zwycięstwo 3:1. W meczu decydującym o wyjściu z grupy nasza tenisistka spotkała się ze zwyciężczynią 1 Grand Prix Polski Młodziczek Vanessą Kulczycką. Rewelacyjna gra Oli w tym spotkaniu dała jej zwycięstwo i awans do turnieju głównego. W rywalizacji wśród 32 najlepszych kadetek w Polsce Ola spotkała się z Mileną Mirecką z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość przeciwniczki. W meczu o miejsca 17/24 Ola nieznacznie uległa Izabeli Perz z UKS Gryf Gdów dopiero w piatym secie. Nasza druga tenisistka Marysia Karczmarz niestety odpadła w piątkowym turnieju kwalifikacyjnym. Wygrała wszystkie swoje spotkania w grupie, jednak w spotkaniu decydującym w rundzie pucharowej musiała uznać wyższość Weroniki Trybuły z KS Polonia Śmigiel. Obie nasze zawodniczki razem z trenerem Jakubem Saganem pojechały na zawody do Zielonej Góry autem firmy Ferplast, która wielokrotnie udziela nam pomocy w formie transportu dla naszych podopiecznych za co bardzo dziękujemy.