15,1 C
piątek, 3 maja, 2024

Inauguracyjne zwycięstwo w 2.LM

W sobotę wieczorem w Woli Osowińskiej zainaugurowaliśmy zmagania ligowe w sezonie 2023/2024 pojedynkiem w 2. Lidze Mężczyzn. Na mecz wybraliśmy się w odmłodzonym nieco składzie, spowodowanym m.in. wyjazdem trenera Jakuba SAGANA na GPP Żaków oraz Aleksandry ZGIERSKIEJ na GPP Juniorów. W wyjściowym składzie znaleźli się Konrad KUDŁO, Norbert JÓŹWIAK, Bartosz WÓJTOWICZ i Mateusz JUREWICZ. W drużynie gospodarzy powitaliśmy Łukasza Bernata, Radosława Drewienkowskiego, Krzysztofa Olka i Marka Wierzbickiego, który transferem w ostatniej chwili, wzmocnił szeregi rywala.

Początek gier znakomity w wykonaniu Lewartu – zwyciężają bez większych problemów Mateusz i Konrad. Nieco ospale dokładają zwycięstwa Norbert i Bartosz w starciu z Łukaszem i Markiem. Bartosz po doskonałym finiszu od stanu 8:10 w czwartym secie, dokłada trzeci punkt drużynie. Norbert na ożywienie musiał poczekać aż do piątego seta, gdzie już wpadł swój standardowy rytm i zakończył pewnie seta na miarę zwycięstwa 0:4. Deble wyrównane na obu stołach, w końcowym rozrachunku zostają zapisane na konto Lewartu.

Wynik meczu 0:6 i już pozostało „dogranie” ostatnich gier singlowych. Norbert wygrywa z Radkiem, Mateusz z Markiem. Do stołu w ostatnich pojedynkach stają Konrad z Łukaszem i Bartosz z Krzysztofem. Pomimo pięciosetowej batalii w wykonaniu Kondzia, piąty set ukazał cały kunszt jego gry, skrywanej od początku spotkania. Świetne zagrania po prostej, gra kontra-topspinowa i wynik musiał zakończyć się na naszą korzyść. 0:9 w spotkaniu i w ostatnim pojedynku mimo walki Bartka o każdy punkt, Olu nie daje szans młodszemu ligowemu koledze pokazując różne znane dla siebie zagrywki.

Nie mogliśmy lepiej wymarzyć sobie rozpoczęcia ligowych zmagań, jechaliśmy na bardziej wyrównane spotkanie. Finalnie cieszymy się z takiego obrotu sytuacji, każdy mały punkt może mieć znaczenie w późniejszej fazie rozgrywek.

Zapraszamy również na niedzielne spotkanie na godz. 11:00 gdzie w roli gospodarza wcieli się nasza młodzieżowa 3. Ligowa drużyna Mężczyzn, w wzmocnionym składzie o nasze Panie, drugoligowego zawodnika i trenera Jakuba SAGANA w starciu z KS Sokół Zwierzyniec. Trzymamy za was kciuki, do boju:)!