test
18.9 C
Lubartów
niedziela, 14 lipca, 2024

Jakub bohaterem

Przyszedł wyczekiwany dzień tygodnia, gdzie można się zmierzyć w rozgrywanym na naszym obiekcie sportowym turnieju tenisa stołowego. Wtorkowym zwyczajem rozegraliśmy już 10. turniej z cyklu jesiennego „Pingpongowych Wtorków”, w którym uczestniczyło dziewięcioro uczestników. Stali bywalcy naszych zmagań nie zawodzą i regularnie pojawiają się przy tenisowym stole, by walczyć między sobą w turnieju i spróbować przełamać passę dwóch liderów tych rozgrywek.

Turniej z uwagi na liczbę zawodników przebiegł bardzo sprawnie, w pierwszej grze półfinałowej zmierzyli się Marek WIERZBICKI i Norbert Jóźwiak, zaś w drugim półfinale naprzeciwko siebie stanęli Jakub SAGAN i Robert BARAN. Zwycięsko po raz kolejny wyszli ze swoich zmagań Norbert z Jakubem, by po raz szósty z rzędu rozegrać ze sobą ostateczną partię.

Jakub przypomnijmy w ubiegłą sobotę zdobył srebrny medal na II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w Tomaszowie Lubelskim i został wyróżniony za grę Fair play, a to wszystko za sprawą uczciwego zachowania przy stole, gdy przy stanie 12:11 i wyniku 2:1 dla siebie, mając piłkę meczową przyznał się do zagrania przez przeciwnika w kant stołu, którego nikt poza trenerem nie widział, ostatecznie przegrał tego seta i cały pojedynek, niemniej jednak pokazał tym, że Lewart gra według zasad i daleko jest nam od nieczystych zachowań – brawo Jakub, dałeś solidny przykład dla oglądającej młodzieży i nie tylko. Wróćmy jednak z odległego Tomaszowa na Krzywe Koło, gdzie trwał kolejny pojedynek „tytanów” Lewartu. Jakub chcąc zrehabilitować się za ostatnią porażkę dzisiaj nie dał większych szans Norbertowi i wyrównał bilans pojedynków między liderem i vice liderem rozgrywek do stanu 3:3.

W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyli się również stali „wojacy” najniższego stopnia podium czyli Andrzej PAWŁOWSKI i Robert BARAN. Po raz trzeci z rzędu w starciu między sobą lepszy okazał się Robert zdobywając brązowy medal i umacniając się również na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za sportową rywalizację oraz za kolejny „sparing” z naszymi zawodnikami, gdyż przed nami zbliża się nieuchronnie najważniejsze wydarzenie ligowe jakim będzie pojedynek w 2. lidze mężczyzn pomiędzy Lewartem I, a Politechniką Lubelską czyli odpowiednio nr2 i nr1 tych rozgrywek i potencjalnie obie te drużyny zawalczą o końcowe zwycięstwo w lidze lubelskiej w trwającym aktualnie sezonie. Bliżej wydarzenia podamy bardziej szczegółowe informacje o miejscu i terminie rozegrania tego meczu.

Zapraszamy na pozostałe trzy ostatnie turnieje w trwającym jeszcze jesiennym cyklu „Pingpongowych Wtorków”. Do zobaczenia😊!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com