-1,8 C
wtorek, 19 marca, 2024

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Szczawno-Zdrój

Trwają ostatnie kategorie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w oddalonej Szczawnie Zdroju w województwie Dolnośląskim. Lewart w tych prestiżowych zawodach reprezentuje seniorka Anna LIPSKA, którą w zmaganiach wspiera nasz niezastąpiony w szkoleniu starszej kadry kobiet Konrad KUDŁO. Od czwartku do niedzieli czołowi zawodnicy z całego kraju rywalizują w drużynie, indywidualnie, w grach podwójnych i mieszanych.

Najlepiej dotychczas Ania wypadła w rywalizacji drużynowej, gdzie wspólnie z Aleksandrą OSUCH (Politechnika Lublin) reprezentując województwo lubelskie zajęły miejsce w przedziale 9-12. Z uwagi na wysokie miejsce w rankingu pierwszą rundę przeszły awansem, by w drugiej grze zmierzyć się z silnym województwem śląskim w składzie Estera Razakowska, Dominika Gilewska i Agata Paszek, z którym ostatecznie przegrywają 0:3. W walce o końcową lokatę trafiliśmy na lokalnego rywala z województwa Dolnośląskiego w składzie Julia Girulska i Marcelina Jarecka. Nasze panie nie dały większych szans, grając bardzo dobre pojedynki singlowe i pewny debel, zamykając ostatecznie pojedynek 3:1 i kończąc zmagania drużynówe.

W grze singlowej w pierwszej rundzie Anna LIPSKA trafiła w drabince turniejowej na zawodniczkę KS Nowa Era Toruń Julię Rękas. Po fenomenalnym początku spotkania i prowadzeniu 2:0 nastąpiła lekka zadyszka i mecz odwrócił się o 180%, niestety Ania przegrała trzy sety z rzędu. Chwila refleksji, cenne wskazówki Konrada i mecz ponownie był pod kontrolą naszej zawodniczki wygrywając kolejno do 6 i do 8, zamykając całe spotkanie 4:3. Brawo! Kolejną rywalką była zawodniczka Skarbek Tarnowskie Góry Julia Tomecka i tu niestety było już za ciężko. Mimo zaciętego pierwszego seta przegranego do 14, kolejne trzy sety nie były już tak wyrównane i mecz zakończył się przegraną 0:4. Po raz kolejny została walka o końcową lokatę i tu Ania ponownie bezbłędnie wygrywa 3:1 z zawodniczką Klaudią Kostyk z CKS Helios Czempiń zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 17-24.

Piątkowe zmagania gier podwójnych Anny LIPSKIEJ ponownie w parze z Aleksandrą Osuch zakończyły się niestety w pierwszej rundzie na miejscach w przedziale 17-24. Nie do przejścia okazały się tym razem zawodniczki Martyna Stachniak (Politechnika Rzeszów) i Zuzanna Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ), wygrywając 3:1.

Sobota to rywalizacja w ostatniej już konkurencji. Dzisiaj przed Anią gra mieszana w parze z Norbertem Płachtą (Politechnika Lublin) przeciwko koleżance drużynowej i deblowej Aleksandrze Osuch (Politechnika Lublin) z Jakubem Krzywniak (KTS Wolbromek). Początek spotkania o godz. 10:30.