test
18.6 C
Lubartów
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Obiekt sportowy dla MKS Lewart AGS Lubartów POWSTANIE!

Po trzydziestu latach lubartowscy tenisiści, doczekają się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Powstanie on przy ul. Szkolnej w Lubartowie. Na ten cel Miasto pozyskało 8 mln zł. dotacji w ramach Polskiego Ładu. W Urzędzie Miasta podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

Jest nam niezmiernie miło poinformować iż w środę została podpisana Umowa przez Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika oraz przedstawiciela wykonawcy Wiesława Nowak z firmy Budimak Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczyli Prezes Jerzy Jedut z sekcji taekwondo, nasz trener Jakub Sagan z sekcji tenisa stołowego oraz Janusz Pożak reprezentujący sekcję kolarską.

Na co dzień nasi tenisiści jak i zawodnicy sekcji taekwondo zmagają się z trudnymi warunkami użytkując rozsławiony w Polsce Barak. Niemniej jednak każdy skupia się na swoich zadaniach i postawionych sobie celach sportowych. Od wielu lat przedstawiciele sekcji starali się zmienić ten stan rzeczy dla swoich podopiecznych i w końcu prośby te i starania zostały wysłuchane, środki na tą inwestycję pozyskane, a wieloletnie zapewnienia w końcu udokumentowane umową.

Przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi to dla wszystkich zainteresowanych świetna informacja i mobilizacja do większych wyzwań kiedy obiekt ostatecznie powstanie. Nie od dzisiaj wiadomo, że taki obiekt da nam więcej możliwości sportowych chociażby do rozgrywek ligowych na wyższym szczeblu, gdzie odpowiednie warunki uczestnictwa muszą być spełnione. W sezonie 2020/2021 mieliśmy zaszczyt zagościć w rozgrywkach I Ligi Krajowej w tenisie stołowym obu płci, mężczyźni po raz pierwszy, a kobiety powróciły po wielolet iej przerwie. By spełnić podstawowy wymóg przenieśliśmy się z rozgrywaniem spotkań ligowych z Baraku do Szkoły Podstawowej nr 3, by móc uczestniczyć w historycznym dla naszej sekcji wydarzeniu. Marzy nam się powrót do tych rozgrywek i pozostanie w nich na dłużej jednak, by temu sprostać muszą być zapewnione na stałe warunki sportowe, dzięki czemu będzie można starać się o potrzebne do tego celu dofinansowania jak też większych i mniejszych sponsorów, bez których udział w profesjonalnym sporcie byłby niemożliwy lub znacznie utrudniony.

To pierwszy etap miejskiej inwestycji pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego z salą sportową i sklepem socjalnym” Przewidywana wartość całego projektu to blisko 8,9 mln. zł. Wsparcie jakie udało się pozyskać Miastu w ramach Polskiego Ładu wynosi  8 mln zł. Wg zapewnień wykonawcy inwestycja ma być gotowa za 36 miesięcy.

Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym linku:

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com