3,6 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Polaki multimedalistami, drużyna Lewartu Mistrzem EW DPPM

W sobotę w Niedźwiadzie zgodnie z zapowiedziami odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Skrzatów. Bezkonkurencyjni w grze deblowej okazali się Mieszko POLAK i Filip POLAK, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium i tym samym wywalczyli miano Mistrzów Województwa w grze podwójnej Skrzatów. Podium uzupełnili także Wojciech SZUREK i Kępa, zajmując 3.miejsce. Tuż poza podium na piątym miejscu uplasowali się Szymon MACHAJ i Aleksander GLIWKA. 

W grach indywidualnych w Skrzatkach wystąpiła Magdalena FALKOWICZ, która zajęła 9.miejsce. Natomiast to co się stało w Skrzatach sprawiło wiele uśmiechów wśród Klubowych kolegów i koleżanek. A wszystko to za sprawą Mieszka POLAKA, który wygrał dzisiejsze zawody i na rok 2023 otrzymuje tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego Skrzatów. Brązowe medale trafiają do Filipa POLAKA i Wojciecha SZURKA, tuż za podium zameldował się Aleksander GLIWKA, a na 9.miejscu zmagania zakończył Szymon MACHAJ. 

Równolegle z turniejem Skrzatów odbywały się także Eliminacje Wojewódzkie Drużynowego Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn. Tu świetnie spisała się nasza męska drużyna w składzie Jakub SAGAN, Mateusz JUREWICZ, Norbert JÓŹWIAK i rezerwowy Konrad KUDŁO. Nasi mężczyźni w finale pokonali w stosunku 4:1 drużynę AZS Politechnika Lubelska. Walka tym razem była wyrównana, jednak doświadczenie po raz kolejny wzięło górę nad młodością składu rywali. Reasumując Lewart I wywalczył tytuł Mistrzowski Eliminacji Wojewódzkiej Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn. Cieszy nas niezmiernie postawa czołowych składów przed zbliżającymi się nieuchronnie barażami. II drużyna w składzie Bartosz WÓJTOWICZ, Maksymilian KARCZMARZ i Wiktor KOZIOŁ zajęła dzisiaj 5.miejsce.  

Nasze Panie w składzie Agata LIPSKA, Anna LIPSKA i Aleksandra ZGIERSKA chciały powtórzyć sukces mężczyzn, jednak uległy w finale drużynie AZS Politechnika Lubelska tym samym zdobywając tytuł Wicemistrzowski. Na 3.miejscu stanął nasz II zespół w składzie Karolina WÓJTOWICZ, Maria KARCZMARZ i Katarzyna JUSIAK. 

W dniu jutrzejszym nastąpi kontynuacja zmagań w Niedźwiadzie, tym razem swoje siły zaprezentujemy w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Seniorek i Seniorów.  

Podsumowując była to turniejowo bardzo udana dla nas sobota. Wszystkich uczestnikom dzisiejszych zmagań GRATULUJEMY zajętych lokat, a Mistrzom, Wicemistrzom i zdobywcom brązowych medali gromkie BRAWA😊!

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com