3,6 C
Lubartów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ruszyły rozgrywki ligowe II i III ligi mężczyzn

Dzisiaj przed południem rozpoczęliśmy rozgrywki mężczyzn w II i III lidze. Na własnym terenie podejmowaliśmy KS Sygnał Lublin w składzie Sylwester Lalak, Jarosław Maruszczak, Roman Piechnik, Adam Kleczkowski i Tomasz Kurylak. Lewart w składzie Jakub SAGAN, Mateusz JUREWICZ, Andrzej PAWŁOWSKI i Norbert JÓŹWIAK. Na wyjazdowy mecz III ligi udała się nasza druga drużyna mężczyzn w składzie Maksymilian KARCZMARZ, Bartosz WÓJTOWICZ, Wiktor KOZIOŁ i Konrad KUDŁO do oddalonego Chełma pod przewodnictwem Konrada, by zmierzyć się również z drugą drużyną z Chełma tj. KS Ogniwo II Chełm, a zatem pozwolić naszym młodszym zawodnikom zbierać doświadczenie ogrywając się z silniejszymi przeciwnikami.

Zawodnicy z Lublina i Chełma to stali bywalcy II i III ligi, którzy dysponują pewnością i jakością w grze, więc mecze z tymi drużynami nie należą do tych łatwych. Mimo jednak częstych wyników jednostronnych, mecze są trudne i zgoła odmienne.

Po pierwszej serii gier na własnym parkiecie wynik 3:1, pewne punkty zdobywają Jakub i Mateusz, Norbert po bardziej wyrównanej walce również dorzuca kolejne oczko. Andrzej dwoił się i troił jednak nie był wstanie przełamać Romana Piechnika ulegając 1:3. W deblach nie było zaskoczenia, gładko dwa mecze po naszej stronie. Ostatnią serię gier rozpoczęli Jakub z Tomaszem oraz Mateusz z Adamem. Wynik spotkania 7:1, dwa pewne zwycięstwa naszych drugoligowców i zostały tylko partie Andrzeja i Norberta. Józio nie daje szans Sylwestrowi, natomiast ciężkie boje odbyły się na drugim stole, gdzie przez moment była nadzieja na przełamanie 2:1 przez Andrzeja dobrze wszystkim znanego Jarosława Maruszczaka. Doświadczenie w rozgrywkach ligowych pozostało jednak po stronie rywala i to on wychodzi zwycięsko z pojedynku ustalając wynik meczu 8:2 dla Lewartu.

Świetne wieści spłynęły z wyjazdowego meczu, nasza drużyna w III lidze wygrywa i to dość wysoko 7:3. Potwierdza się zaangażowanie Konrada w Klubie, który ma bardzo dobre podejście trenerskie i jak widać potrafi wykrzesać z naszych najmłodszych 100% możliwości i to w jak trudnym spotkaniu. W meczu punkty zdobyli Wiktor Kozioł (2,5pkt), Bartosz Wójtowicz (1,5pkt), Konrad Kudło (2,5pkt) oraz Maksymilian Karczmarz (0,5pkt).

Gratulujemy obu zespołom świetnego rozpoczęcia sezonu ligowego!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com